Θέμα: ford ecosport 1.5 diesel 100hp/ Τριγμοί στο ταμπλώ - Βερνίκι χρώματος αυτοκινήτου

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. #1 ford ecosport 1.5 diesel 100hp/ Τριγμοί στο ταμπλώ - Βερνίκι χρώματος αυτοκινήτου 
    Junior ClubFord Member
    Κάρτα Μέλους
    Δεν Έχει 
    Πόλη
    Μελίσσια 
    Μοντέλο
    EcoSport 
    Σειρά
    mk VIII 
    Έκδοση
    1.5 tdci 100hp 

My Garage

Καλημέρα σας,
    Στις 24/12/2018 πήρα το Ecosport 1.5 diesel 100hp, την έκδοση business. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αυτονομία του καθώς από επιλογή μου πήγα σε diesel λόγω των αρκετών χιλιομέτρων που κάνω. Σε διάστημα ενός μήνα άρχισα να ακούω τριγμούς από το ταμπλώ και σε κάποια σημεία των πορτών και στα τζάμια, σε δρόμους με όχι πάρα πολύ καλή άσφαλτο και σε χωματόδρομους. Το γεγονός αυτό με στεναχώρησε για καινούριο αυτοκίνητο και το ανέφερα στην αντιπροσωπεία, όπου και μου είπαν να το αφήσω να το ελέγξουν και να το ψάξουν. Φυσικά και δεν μου άρεσε αυτή η επιλογή να αφήσω να ψάξουν και να δοκιμάσουν το καινούριο αυτοκίνητο μου πηγαίνοντας το σε συνθήκες δρόμων που θα ακούσουν τους τριγμούς, πράγμα το οποίο δεν θα έπρεπε καν να υπάρχει σε ένα καινούριο αυτοκίνητο και πόσο μάλλον από μια εταιρεία σαν τη Ford. Μου ανέφεραν αυτά συμβαίνουν μιας και έχει πάρα πολλά πλαστικά μέρη και τέλως πάντων το άφησα να το δουν 2 μέρες. Το αποτέλεσμα ήταν ότι δεν διορθώθηκε το πρόβλημα και είχωα πάλι τριγμούς και επιπλέον και σε άλλα σημεία. Το ανέφερα στην αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι θα το ξαναδούν με ησυχία πράγμα το οποίο δεν με κάνει να νιώθω καλά, αλλά δεν έχω άλλη επιλογή και θα το πάω κάποια στιγμή.
    Ένα δεύτερο παράπονο είναι ότι μου έφυγε σε 2 σημεία χρώμα από το καπώ και πήγα στην αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι είναι από πετραδάκια και με εξυπηρέτησαν και καλά βάζοντας μου τοπικά λίγο χρώμα το οποίο φαίνεται πολύ έντονα και άσχημα. Πήγα σε εξωτερικό φανοποιείο και τους ρώτησα τη λύση υπάρχει γι αυτό και μου είπαν διάφορα για μεμβράνες και τέτοια εφόσον το φτιάξω αλλά μου είπαν ότι η ποιότητα του βερνικιού δεν είναι και η καλύτερη για αυτό και δεν κρατάει το χρώμα. Πήγα στην αντιπροσωπεία και τους ανέφερα για την εγγύηση του χρώματος και μου ανέφεραν ότι δεν καλύπτουν από εξωτερικές φθορές που έχουν προκληθεί από διάφορες συνθήκες.
    Είχα 10χρόνια vw group μαύρο αυτοκίνητο και αυτό δεν το είχα πάθει που πήγαινα και με πιο μεγάλες ταχύτητες. Και τώρα με 50κμ φεύγει έτσι το χρώμα μέσα στην πόλή; Πάντως μια αντιπροσωπεία πρέπει να εκπροσωπεί το όνομα της εταιρείας με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και όχι με προχειρότητες!!!!Τους έχω ζητήσει λύση και για τα 2 θέματα αλλά το έχουν αντιμετωπίσει σαν να μην τρέχει τίποτα. Έγώ που έδωσα τόσα λεφτά για ένα καινούριο αυτοκίνητο ποιος θα πρέπει να με εξυπηρετήσει υπεύθυνα όμως;
    Απάντηση με παράθεση  

2. #2 Απάντηση: ford ecosport 1.5 diesel 100hp/ Τριγμοί στο ταμπλώ 
    Junior ClubFord Member
    Κάρτα Μέλους
    Δεν Έχει 
    Πόλη
    Πειραιάς 
    Μοντέλο
    EcoSport 
    Σειρά
    mk VIII 
    Έκδοση
    st 

My Garage

Καλησπέρα σας,
    Πριν μερικές μέρες παρέλαβα το νεό μου ecosport st line diesel, ακόμα δεν μπορώ να έχω καθαρή άποψη μεχρί τώρα όλα καλά μου φαίνονται εκτός απο ένα προβληματάκι που έχω διαπιστώσει στο ντουλαπάκι του ταμπλό και θα ήθελα την άποψη σας, ενώ δείχνει να είναι κλειστο κανονικά κάτι δεν παέι καλά...... δεν κάνει καλή επαφη σε σημείο να φαίνεται απο μέσα το φως , έχετε εσείς παρόμοιο θέμα η είχατε και το διορθώσατε και εαν ναι με ποιο τρόπο;
    Ευχαριστώ πολύ
    Απάντηση με παράθεση  

3. #3 Απάντηση: ford ecosport 1.5 diesel 100hp/ Τριγμοί στο ταμπλώ 
    Junior ClubFord Member
    Κάρτα Μέλους
    Δεν Έχει 
    Πόλη
    Μαρούσι 
    Μοντέλο
    EcoSport 
    Σειρά
    mk II 
    Έκδοση
    Business 

My Garage

Καλοτάξιδο! Και εγώ έχω βάλει στο μάτι το Ecosport, έκδοση business.
    Το ίδιο θέμα με το ντουλαπάκι θα το δεις και σε αυτό το βίντεο
    Δεν κουμπώνει καλά.
    Που σημαίνει ότι πας στην αντιπροσωπεία που το πήρες και στο φτιάχνουν.
    Σε δύο εκθεσιακά που έχω δει σε εμπορίες το πρόβλημα αυτό δεν το είχαν.
    Τις επόμενες ημέρες θα το κάνω και test drive και θα εστιάσω και στο ντουλαπάκι.
    Απάντηση με παράθεση  

4. #4 Απάντηση: ford ecosport 1.5 diesel 100hp/ Τριγμοί στο ταμπλώ 
    Junior ClubFord Member
    Κάρτα Μέλους
    Δεν Έχει 
    Πόλη
    Πειραιάς 
    Μοντέλο
    EcoSport 
    Σειρά
    mk VIII 
    Έκδοση
    st 

My Garage

Σ' ευχαριστω πολύ , το είχα δει το βιντεάκι πριν το αγοράσω και το κοίταξα και στο test drive και όντως έχει θέμα αλλά δεν πίστευα οτι θα ήταν τόσο ώστε να φαίνεται μέχρι και το φώς απο μέσα
    Απάντηση με παράθεση  

5. #5 Απάντηση: ford ecosport 1.5 diesel 100hp/ Τριγμοί στο ταμπλώ 
    Junior ClubFord Member
    Κάρτα Μέλους
    Δεν Έχει 
    Πόλη
    Μαρούσι 
    Μοντέλο
    EcoSport 
    Σειρά
    mk II 
    Έκδοση
    Business 

My Garage

Θεωρητικά το φως θα πρέπει να σβήνει όταν κλείνει το ντουλαπάκι. Μου κάνει εντύπωση που λες ότι φαίνεται το φως με κλειστό το ντουλαπάκι. Αυτό δείχνει ότι δεν πατιέται ο διακόπτης; Πιθανό. Θέλει ψάξιμο.
    Απάντηση με παράθεση  

Δικαιώματα - Επιλογές
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •